Huba Reishi: huba na zlepšenie vašej imunity.

Huba Reishi

Huba Reishi je populárna liečivá huba, ktorá sa v Ázii používa po stáročia.

Je známa svojimi vlastnosťami na posilnenie imunity a schopnosťou bojovať proti infekciám.

Obsahujú tiež zlúčeniny, ktoré majú protizápalové a protinádorové účinky. 

V tomto článku preskúmame zdravotné prínosy húb reishi a ako ich môžete pridať do svojho jedálnička.

Čo sú to huby Reishi?

Huba reishi, tiež známa ako Ganoderma lucidum, je druh huby pochádzajúci z východnej Ázie.

Tradične sú huby reishi neoddeliteľnou súčasťou čínskych, japonských, kórejských a iných ázijských krajín. Reishi je v posledných rokoch čoraz obľúbenejšia a často sa používa na liečbu ischemickej choroby srdca, artritídy, hepatitídy, hypertenzie, HIV a rakoviny.

Reishi je dostupná vo forme prášku, kapsúl, tinktúry a čaju, vytvorených z mycélia, spór alebo plodníc.

Dnes sa často používajú ako zdravotný doplnok na liečbu rôznych stavov vrátane úzkosti, vysokého krvného tlaku a slabej imunitnej funkcie.

Zdravotné prínosy húb Reishi

Existuje niekoľko zdravotných výhod húb reishi, vrátane ochrany pred srdcovými chorobami, rakovinou a poruchami imunitného systému. Ukázalo sa, že huby Reishi majú mnoho zdravotných výhod, vrátane nasledujúcich:

Sú protizápalové.

Huby Reishi sú známe svojimi protizápalovými vlastnosťami. Obsahujú rôzne zlúčeniny, ktoré pomáhajú znižovať zápal v tele. Ukázalo sa, že tieto zlúčeniny majú proti nádorové účinky, vrátane zmenšenia veľkosti nádoru.

Chránia pred srdcovými chorobami.

Výskum ukazuje, že huby reishi môžu pomôcť znížiť hladinu cholesterolu a zabrániť srdcovým chorobám. Štúdie naznačujú, že protizápalové a proti nádorové účinky húb reishi môžu pomôcť znížiť hladinu cholesterolu a znížiť riziko srdcových ochorení.

Podporujú imunitný systém.

Huby Reishi sú bohaté na polysacharidy, čo sú zlúčeniny, ktoré stimulujú imunitný systém.

Huby Reishi môžu okrem iných výhod zlepšiť váš imunitný systém. Zatiaľ, čo väčšina výskumov reishi je stále v počiatočnom štádiu, štúdie v skúmavkách odhalili, že huba môže zmeniť gény bielych krviniek.

Okrem toho niektoré druhy reishi môžu zmeniť dráhy zápalu v bielych krvinkách. Navyše sa ukázalo, že určité druhy reishi zvyšujú aktivitu prirodzených tzv. „zabíjačských buniek“ u pacientov s rakovinou.

Výskum na športovcoch vystavených stresovým situáciám zistil zvýšenú aktivitu lymfocytov, čo pomáha predchádzať infekciám a chorobám. 

Ako pridať huby Reishi do svojho jedálnička?

Ak chcete využiť zdravotné výhody húb reishi, môžete ich pridať do svojho jedálnička. Môžete si tiež kúpiť doplnky huby reishi, ktoré bežne nájdete v obchodoch so zdravou výživou.

Jedným zo spôsobov, ako pridať huby reishi do svojho jedálnička, je pridať ich do praženice. Huby reishi môžete pridať aj do polievok a dusených pokrmov. Môžete ich pridať aj do šalátov. Môžete tiež užívať doplnky z húb reishi pre ďalšie zdravotné výhody.

Niektoré typy doplnkov z húb reishi sa dodávajú vo forme prášku, zatiaľ čo iné sú vo forme piluliek.

Výživové doplnky z huby Reishi

Doplnky z húb reishi si môžete kúpiť v rôznych formách, vrátane prášku, piluliek a čaju. Najbežnejšie odporúčané typy doplnkov z húb reishi sú pilulky a čaj.

Zatiaľ, čo doplnky z húb reishi sú pohodlným spôsobom, ako využiť zdravotné výhody húb reishi, nemusia obsahovať rovnakú vysokú koncentráciu polysacharidov ako čerstvé huby, pretože čerstvé huby sú účinnejšie ako sušené huby. 

Existujú nejaké vedľajšie účinky užívania húb reishi?

Existuje niekoľko vedľajších účinkov spojených s užívaním húb reishi. Huby Reishi môžu spôsobiť alergické reakcie u jedincov s alergiou na huby. Ak ste alergický na huby, môžu sa u vás objaviť príznaky, ako je svrbenie, opuch alebo ťažkosti s dýchaním. 

Huby Reishi môžu tiež interagovať s liekmi na krvný tlak, čím sa znižuje ich účinnosť.

Objavili sa tiež ohlasy, že tieto huby poškodzujú pečeň, avšak vedci nenašli žiadny dôkaz, ktorý by túto teóriu potvrdil.  

Záver

Huba reishi je jedinečná huba, ktorá je bohatá na polysacharidy a má mnoho zdravotných výhod. Obsahuje zlúčeniny, ktoré majú protizápalové a protinádorové účinky, vďaka čomu je prospešnou hubou, ktorú môžete pridať do svojho jedálnička. 

Huby reishi môžete pridať do polievok, dusených pokrmov a šalátov alebo si môžete vziať doplnky z húb reishi. Ak chcete do svojej stravy pridať viac antioxidantov, potom je huba reishi skvelou voľbou.

Zatiaľ, čo tieto huby majú veľa zdravotných výhod, môžu byť tiež drahé a ťažko dostupné. Ak chcete pridať huby reishi do vašej stravy, jednou z možností je kúpiť si ich online. Pri nákupe online sú často lacnejšie!

V našej ponuke nájdete tiež Huby Reishi s extraktom: Extrakt z huby reishi a konope 10ml.

Zanechajte komentár