Jak zasadit celer a mít čerstvé aromatické stonky

detail

Jaký je optimální časový úsek pro zasazení celeru a získání čerstvých aromatických stonků?

Jak zasadit celer a mít čerstvé aromatické stonky

Celer je vysoce ceněná rostlina díky svým aromatickým stonkům, které jsou výbornou přísadou do mnoha pokrmů. Pokud se také chcete těšit z čerstvě sklizeného medového celeru, postupujte podle následujících kroků.

Zasadit celer

1.

Zvolte vhodné místo pro pěstování celku. Celer vyžaduje slunné a dobře odvodněné místo. Půda by měla být bohatá na živiny, proto přidejte do zeminy kompost nebo jiný organický materiál.

2.

Připravte semena celeru a namočte je na několik hodin do vody. To pomůže zvýšit jejich klíčivost.

3.

Jemně zahiřte semena v řadách, které jsou vzdálené přibližně 30 cm od sebe. Semena by neměla být příliš hluboko, maximálně 1 cm pod povrchem.

4.

Po zasetí semen pravidelně zalévejte, aby se udržovala vlhká půda. Při přílišnému vyschnutí mohou semena nepřicházet.

5.

Po vzejití sazenic ředte, aby se mezi nimi uvolnil prostor a rostlinám se lépe dařilo. Ponechte mezi rostlinami vzdálenost asi 20 cm.

6.

Pravidelně hnojte rostliny, abyste zajistili jejich dostatečné živiny. Klidně použijte speciální hnojivo určené pro pěstování zeleniny.

7.

Sbírejte stonky, jakmile dosáhnou požadované tloušťky. Můžete je užívat okamžitě do svých pokrmů nebo skladovat v ledničce.

Tento jednoduchý postup vám umožní mít čerstvý a aromatický celer po celou dobu vegetačního období. Nezapomeňte i na pravidelnou péči a podpořte rostliny zdravým prostředím.

Přeji vám mnoho radosti z vlastní úrody!

Napsat komentář